Перевірені шляхи для покращення навичок комунікації

jiri-wagner-270258-compressor

Успішні лідери вміють легко спілкуватися з іншими. Стів Джобс надихнув своїх співробітників на створення ідеальних продуктів. Джек Уелч менторив старшу команду керівництва GE до нових висот. Джефф Безос відомий тим, що чітко ділився духом Amazon зі співробітниками та світом. Усі ці керівникивидатні лідери.
Саме тому ми наводимо 14 способів покращити навички комунікації:

 

Користуйся мовою тіла
Одне дослідження показало, що невербальне спілкування впливає на сприйняття людини аж на 55%. Це означає, що більшість інформації, яку Ти говориш, передається не словами, а Твоїм тілом.
Щоб чітко і впевнено спілкуватися, прийми правильну позу. Не сутулься чи схрещуй руки. Замість цього, підтримуй зоровий.

Спілкуйся
У 1990 році аспірант Стенфордського університету зумів довести, що ведучі переоцінюють кількість слухачів. У дослідженні, що отримало назву “стукачі та слухачі” одному з учасників було запропоновано настукати мелодію 120 відомих пісень. Інші учасники мала вгадати використану пісню.
Відповідно до оцінок, 50% відтворення пісень мали б визначити правильно. Насправді, лише 2,5% пісень були правильно вгадано. Дослідження показує, що важливо часто спілкуватися задля обміну ідей. Цілком імовірно, що опонент не сприйматиме усієї інформації від Тебе.

 

Не ховай ідею за Power Point
Стів Джобс запровадив правило на Apple, який заборонив всі презентації PowerPoint. Подібним чином таке ж зробила Шеріл Сендберг на Facebook. Обидва лідери зрозуміли, що презентації можуть заважати, а не допомагати спілкуванню.
Будь готовий до використання слів, переконливих розповідей та невербальних сигналів, щоб повідомити свою точку зору. Уникай використання додаткових матеріалів.

Запитуй чесний відгук
Як у випадку з більшістю лідерських навичок, отримання чесних відгуків від однолітків, викладачів та членів команди має вирішальне значення для кращої комунікації. Регулярно запитуючи відгук, Ти зможеш знайти для себе сфери.

 

Бери участь в обговоренні
Незалежно від того, наскільки Твоя ідея важлива, люди втомлюються слухати. Щоб ефективніше спілкуватись, роби інтерактивні обговорення. Став запитання, заохочуй людей думати.

Мета — важливість — вплив
Ці три етапи є загальною основою, яку використовують бізнес-експерти, такі як Мак Кінсі. В такому підході, мовець спочатку каже мету презентації, а потім ділиться, чому вона важлива, переглядаючи наслідки та можливі результати.
Згодом, мовець дає попередній перегляд тем, які будуть обговорюватися. Ця схема є корисним способом залучення до презентації, допомагаючи їм зосередитися на вашому повідомленні та на ключових виїздах.

 

Записуй ідеї для однодумців
Ти можеш витратити багато часу та енергії для ефективного спілкування. У випадках, коли необхідно багато разів розповідати одне й те ж, просто запиши все необхідне та ділись нею в майбутньому.
Платформи, такі як Wistia і Zoom, дозволяють спікерам самим собі записувати презентацію. Ці платформи відеозапису дозволяють редагувати відео, щоб зробити його більш привабливим та корисним. Вони також надають показники про зацікавленість глядача.
Записані презентації особливо корисними для людей, які потребують постійного навчання.

 

Слухай
“Слухай більше, ніж ти говориш”. Це те, що Річард Бренсон розповідає діловим людям, які хочуть підтримувати зв’язок з партнерами. Щоб ефективно спілкуватися, спочатку послухайте, що треба сказати іншим. Тоді Ти можете надати вдумливу відповідь, яка враховує ідеї опонента.

 

Висновок
Спілкування одне з найбільш ефективних навичок, які Ти можеш виховувати в собі. Спілкуйся, використовуючи мову тіла. Уважно слухай, що треба сказати іншим, і використовуй додаткові матеріали, щоб краще взаємодіяти з людьми.

Джерело: 14 Proven Ways to Improve Your Communication Skills

 

Поділися!
  • 9
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •