Робота для студентів без досвіду: 5 міфів

Робота для студентів без досвіду: 5 міфів

Коли у 17 ти закінчуєш школу, у тебе так багато можливостей і ще більше амбіцій, ти хочеш підкорити цілий світ і опиняєшся перед серйозним вибором твоєї життєвої дороги…Ага, ну звісно. В більшості випадків вибір за тебе зроблять батьки і особливих варіантів у тебе немає, окрім як вступити в один з “престижних” вишів та старанно вчитись, щоб отримати диплом (без якого важко уявити світле та безтурботне майбутнє), а робота для студентів ще абсолютно не цікавить.

У кращому випадку, на третьому курсі ти розумієш, що не отримаєш у своїй alma mater ні практичного досвіду, ні професійних навичок і  в цей момент ти усвідомлюєш, що потрібно шукати роботу чи стажування, щоб мати хоч якесь уявлення про правила гри на реальному ринку.

Але і тут не все так просто: ніхто ж не хоче працювати з студентами, дуже мало вакансій без досвіду роботи і з гнучким графіком, реальна робота абсолютно не відповідає опису вакансії і усі хочуть використати студентів для “чорної” роботи.

Так, з точки зору студента проблем, справді, багато, а яка ситуація по той бік барикад? Ми провели опитування львівських компаній, щоб з’ясувати чи зацікавлені вони у працевлаштуванні студентів і з якими проблемами стикаються вони у процесі пошуку кандидатів.

У нашому опитуванні взяли участь 87 компаній, які відрізняються і сферою діяльності і кількістю працівників.
Робота для студентів без досвіду: Галузь, опитаних компаній Робота для студентів без досвіду: Розмір, опитаних компаній

Перше питання, яке ми поставили — це чи працювали вони коли-небудь з студентами? ТАК! І  у 70% зараз працевлаштовані студенти!

 

Робота для студентів без досвіду: Зайнятість студентів

Наступні відповіді нас приємно вразили і ми постараємось зруйнувати типові студентські міфи про пошук роботи.

1. Компанії не хочуть працювати зі студентами

Компанії використовують всі можливі методи залучення студентів. Вони проводять як безоплатне (36,3 %), так і оплачуване стажування (45,5 %), мають спільні програми практик з ВНЗ (13,8%), власні спеціалізовані курси (6,9 %), дистанційне навчання (3,4%). 17,2% активно працюють над створенням напрямів залучення слудентів, і лише 4,67% не планують не хочуть працювати з студентами.

Робота для студентів без досвіду: Методи залучення студентів

 

2. Студенти — дешевий людський капітал

Студенти мають хороші вихідні дані: швидко вчаться, готові до великих потоків інформації і можуть запропонувати нестандартне рішення для старих проблем. З точки зору роботодавця набагато легше одразу пояснити правила роботи у конкретній компанії, ніж перевчити досвідчених кандидатів.

Безумовно, деяким роботодавцям потрібні студенти для тимчасової і масової роботи, але й не усі студенти шукають постійну роботу.

Робота для студентів без досвіду: Зацікавленість студентами

Тому, що людей треба любити і в них треба вкладати. В нас також хтось вкладав.

© Юрій Тангел, HR-менеджер Kumpel Group

3. Нема вакансій з гнучким графіком

46% пропонують постійну роботу на повний робочий день, але 45% готові взяти на роботу з гнучким графіком. Вони існують і вони чекають на твою заявку!

Робота для студентів без досвіду: Працевлаштування, яке пропонують

4. Робота для студентів: 8 годин заварювати  каву і робити сканкопії

Типове уявлення про стажування “Я буду робити каву і носити документи з одного відділу в інший”. Серйозно, тільки для цього тебе візьмуть і навіть гроші готові платити. Робота мрії, хіба ні?

Робота для студентів без досвіду: Роботу на яку готові найняти

5. Всім потрібен досвід

Ні. Досвід не потрібен і диплом твій теж не потрібен. Основне — це твоє бажання працювати і розвиватись.

Чому ти не можеш отримати роботу?
Швидше за все, причина в тобі. Ми запитали, які проблеми виникають у роботодавці при відборі кандидатів і виявилось, найчастіше студенти абсолютно не знають чого хочуть і приходять на співбесіди не готовими; необ’єктивно оцінюють свої здібності і мають захмарні очікуванні до зарплат; резюме не персоналізовані ( одне резюме відправляють на всі знайдені вакансії без супровідного тексту) і навіть узгодивши час співбесіди, не з’являються на неї.

Робота для студентів без досвіду: Проблеми при відборі

 

Tutorial як стати ідеальним претендентом:

 1. Прочитай опис вакансії (до кінця!).
 2. Подивись, яка компанія її опублікувала (ознайомся з сферою діяльності компанії).
  Сподобалась і компанія, і вакансія?
 3. Подай заявку:
  — Напиши супровідний текст, обов’язково вкажи чому саме ти хочеш працювати в цій компанії і чому ти підходиш на цю посаду ( це збільшить твої шанси потрапити на співбесіду).
  — Надішли своє резюме, заповни його по максимуму, вкажи всі сертифікати, тренінги і будь-що що підтверджує твою активність.
 4. З’явись на співбесіду!
 5. АДЕКВАТНО оцінюй себе і свої здібності. Якщо ти нічого не знаєш і не вмієш, то  не вимагай з/п 300$.

Ми звичайно ж не претендуємо на істину в останній інстанції, але доля правди в цьому є. Старе як світ прислів’я каже “Хто стукає — тому відкривають”. Ми впевнені, що якщо ти постараєшся, то неодмінно знайдеш роботу. Успіхів!

Всі актуальні вакансії для студентів тут. Знайди свою.

 

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *