Привіт, мене звати Марічка. Вже пів року Ти читаєш мої статті про те, які круті стажування та можливості перед Тобою відкриваються; а ще, чому слід погоджуватися навіть на безоплатні стажування…Ти можеш думати, що це — трата часу, але я знаю, що пишу, бо все випробувала на собі. Цікаво як все відбувалось? Бери з собою чай та продовжуй читати.
Історія стажування #1
З дитинства хотіла пробувати щось нове й “доросле”. Вступила в університет, почула про “Перший кар’єрний крок”. Мені сподобалась ідея, тому подалась. Почекавши кілька тижнів, запросили на зустріч.
Як результат, протягом літніх канікул, коли більшість засмагали на сонці, працювала у відділі Культури. Часу забирало не багато й не було рутинних завдань. В основному займалась дослідженням поточної ситуації культури у Львові та допомагала з перекладом книги, яку готували близько 2 років.
Що з цього вийшло:
- потрапила у справжній робочий процес
- побачила як працює з середини державна установа
- авторські перегляди, що додали в книжку
Друзі дивувались навіщо йти на стажування так рано, адже можна відпочивати 3 місяці. До того ж їм було незрозуміло, навіщо подаватись кудись, якщо Тобі не платитимуть гроші. Стажування закінчилось, розпочалось навчання.
Другий курс. Посипались питання: “Що робити, чим зайнятись далі, хочу якісь курси”.
Ця історія розпочалась зі стрічки новин ВК. Побачила, що BEST(це міжнародна організація — рада студентів технічних університетів) проводять набір на іноземні курси. Не розібравшись, подалась в організацію, щоб самій все зрозуміти. Це був, мабуть, один з найрозумніших вчинків за весь час навчання в університеті. Дедлайн, команда, проекти — стали рідними. Тут я відчула справжній смак студентського життя.
За 2 роки побудувала достатньо швидку кар’єру:
- відповідала за контент на літньому курсі для студентів іноземних технічних університетів,
- була секретарем 15 Виконавчої ради(документи, клопотання, підписи і звіти стали моїми вірними супутниками на рік часу). Зараз в ревізійній комісії допомагаю наступній Виконавчій раді.
- писала статті для BEST Magazine,
- побувала логістом 10 Інженерного Ярмарку Кар’єри(можу сказати, що навіть така чоловіча робота прийшлась до смаку; навчилась делегувати завдання)
- спробувала себе в ролі ментора(адже в організації діє система ангельства, яка допомагає новачкам ввійти в ритм організації)
Сказати чесно, зараз відійшла від справ організації, але з трепетом згадую ту відданість та швидке навчання.
За цей час зрозуміла, що Ти можеш робити помилки, це природно, але швидко вчись їх зменшувати.
Стажування #2
Все сталось неочікувано. Ще на Ярмарку познайомилась з Олесею — вона СЕО STUDLAVA, поспілкувались і мене зацікавила ідея стартапу, що допомагає студентам отримувати досвід під час навчання. Через місяць почала рекламу в ФБ з вакансією “Помічник керівника”. Спочатку не звернула увагу, бо назва мені не обіцяла багато, але відкривши, дуже сподобався опис. Мені запам’яталось “працювати не 8 годин, а головою”. Подалась на вакансію. Скажу чесно, не чекала нічого надзвичайно, швидше провалу, як було на кількох попередніх співбесідах.
Настав день Х — співбесіда. Вирішила не читати поради як справити хороше враження. Була собою. Як результат — ми класно поспілкувались. Не відчувалось діалогу бос-підлеглий. Через день дізналась, що потрапила на стажування. Моїй радості не було меж.
Почала опановувати SMM, писати в блог як тут наступив липень. Справді не знала, що робити, бо планувала з друзями поїхати на море. Поговорила з Олесею, вона побажала гарного відпочинку. На додачу, коли прийшла в офіс після відпочинку, на мене чекав сюрприз. Як виявилось, гарно проявила себе і змогла швидко влитись в процес, тому отримала першу зарплатню.
Інсайд: часом компанії спеціально створюють безоплатні стажування, щоб приглянутись до Тебе, тому наполегливо стався до поставлених завдань.
Потім ми будували плани на осінь. Стажування переросло в роботу.
На разі я спілкуюсь з Тобою через сторінки в FB, Instagram, блог, пошту;
Мене часто питають чи важко поєднувати навчання і роботу. Відповідь очевидна — ні. У мене немає обов’язкового робочого графіку чи присутність в офісі. Мені запам’ятались слова Олесі: “Немає різниці в офісі Ти чи ні, основне, щоб все працювало”.
Мій підсумок
Стажування в STUDLAVA змінило моє сприйняття слова “робота”. Класний графік, який вибираю сама, багато нової інформації. Дуже важливо — я невід’ємна частина команди. Ми органічно працюємо і це круто.
Справді, стажування дає Тобі:
- поштовх до змін
- вчить вчитись(хоч і тавтологія, але по суті)
- визначає, до чого лежить Твоя душа
Після такого, у Тебе набагато вищі шанси потрапити на роботу, адже Ти вже був в робочому середовищі.
Давай, пробуй власні сили, стажувань дуже багато і всі вони зібрані на STUDLAVA.