Готуйся, що в цій статті не буде порад та мотивації як вилізти з ліжка та розпочати щось робити. Ми має на меті розвіяти стереотипи про одвічне питання: “Чого хоче студент” та показати тренди стажувань/роботи у світі, Україні та Львові зокрема.
Ти знаєш, що є класичний приклад 2-ох типів студентів. Один — активний, який займається волонтерством, громадською діяльністю, ходить на 100500 тренінгів і встигає якось відпочивати, а другий — сидить в кав’ярнях, багато гуляє, нічим конкретно не займається й ходить до вечірки. Ми в будь-якому разі не хочемо спонукати Тебе бути І чи ІІ типом, це просто спостереження;)
Ми ведемо до того, що всі мають різні інтереси та вподобання, проте в один переломний період (для кожного в різний час) Ти з тих чи інших причин починаєш шукати стажування/роботу. Пам’ятай, що у 18 років Ти користуєшся демо-версією життя, де панує безтурботність та батьківська підтримка, а після 18-и потрібно задуматись що зробити, щоб перейти з демо у справжню версію життя, де є обов’язки.
Студенте, чого Ти хочеш?
Світові тренди довели, що найближчі 5 років планеті Земля знадобляться спеціалісти у 3-ох напрямках:
– Data science;
– Artificial intelligence;
– VR/AR (virtual/additional reality).
Виходить, всім необхідно перекваліфікуватись в ІТ-спеціалістів з грунтовними знаннями математики та графіки? Абсолютно ні. Перестань йти за хвилею трендів. Будь або крок попереду або йди до своєї мрії.
Ми базувались на статистиці studlava.com, щоб побачити реальну картину львівських потреб.
Ти зрозумієш:
– які професії пропонують працедавці;
– на що подаються студенти.
Розпочнемо!
З 868 вакансій, які створили на STUDLAVA, 80% займають 3-и сфери — маркетинг, обслуговування, управління проектами. Як бачиш, щоб працювати у цих сферах, не обов’язково пам’ятати Закони Ньютона чи дискутувати про теорію граф.
Компанії потребують кмітливих студентів, які за 2-3 місяці стають класними спеціалістами. Все тому що вони мають великий потенціал, бажання розвитку та вміють почути ментора. Вони швидко вчаться. За такі заслуги працедавці не переймаються за їхній графік, бо сесія це чи здача диплому в університеті, а студент все виконає вчасно.
З 4500 студентів, що вже зареєструвались на сайті, найбільше подаються на 3-и сфери: навчання, маркетинг, адміністративна.
Як бачиш, студенти розуміють реальні потреби та готують себе під тенденції.
Найцікавіші вакансії для студентів зі статистики studlava.com є:
– SMM;
– Sales manager;
– Адміністратори.
Немає “сезонів” вакансій, проте помітили певні тенденції:
У вересні лідирують подачі на копірайт, переклад;
В грудні студенти подаються на офіціантів, барменів;
Січень — час подач на адміністраторів.
Ймовірно, на це впливає Твоя зайнятість. тобто, якщо семестр тільки розпочався, то можна підпрацьовувати з гнучким графіком на перекладах, копірайті (дотично до сфери маркетингу). В грудні настає сесія, тому до свят можна знайти тимчасову роботу в закладах харчування (навчишся спілкуватись з клієнтами, наберешся витривалості та уважності у сфері обслуговування). В січні, коли настають канікули та є багато вільного часу, студенти не зволікають подаватись на адміністраторів в готелі (насправді, перспективна посада, тому що є куди зростати, попри навчання в університеті).
Відповідно, під час навчання Ти отримуєш досвід. Не важливо чи пов’язано це з професією, бо Ти отримуєш нові знання, покращуєш навички. Основне — Ти не стоїш на місці.
Звісно, ми не ведемо до того, що всім потрібно в грудні бути офіціантами, а в січні адміністраторами. лише ділимось з Тобою статистикою львівських студентів на основі studlava.com.
Чого хочуть студенти?
Немає універсальної відповіді. Важливо, щоб у Тебе було бажання розвиватись. Хочеш досягнути більшого і не знаєш з чого почати? Розпочни онлайн-курс. Coursera чи Prometheus Тобі в допомогу. Хочеш легший старт? Переглянь відео TED.
Давай, Ти можеш. #Спробуйсебе
...то поділися з друзями:)